Nüffia 1., 2. ja 3. osa

27.00

Kolmest raamatust koosnev sari
llustratsioonid: Urmas Nemvalts
Ilmumise aeg: 2021-2022
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A5
Lk-de arv: 180

Jaga seda:

Kirjeldus

Naer päästab maailma

Kusagil Lapimaa ja Austraalia vahel, tillukesel Nüffia saarel elab rahvas, kes ei tunne elektrit. Ometi on neil olemas nii kodu- kui nutitehnika – pesumasinad, televiisorid, mobiiltelefonid.
Nüffide muredki ei erine suurt meie omadest, kuigi nende lahendamise viisid on vahel pisut teised.
Nüffide ökoloogiline jalajälg on praktiliselt sama suur kui nende päris jalajälg ja siirast rõõmu suudavad nad tunda üsna tillukestest asjadest. Teadlane Rõnn Düff Fifaafua linnakesest pillab vasakule ja paremale tarkuseteri, mis pole küll alati teaduslikult põhjendatud, aga on võetud otse elust ja töötavad täiesti. Nüfid elavad ümmargustes tordikarpi meenutavates majakestes, mida saab ringiratast pöörata. Igal väikelinnal ja külal on küljes oma kiiks – ühes on au sees pidutsemine, teises maagia, kolmandas käsitöö… Mõisted “suur” ja “väike”, “oluline” ja “ebaoluline” saavad Nüffias teised mõõtmed ja seletuse.

Tähti on liiga palju

"Nüffia" teises raamatus saame teada, miks nüffidel nii suured silmad on. Nüfitüdruk Kafi tutvustab Haldjametsa ja koos nüfiperega käime suurel laadal, kus näeb igasugu trikitamist, kondiväänamist ja kõrvade liigutamise kunsti. Teadlane Rõnn Düff näitab maailmale, kuidas inimeste tülliajamisega raha teenitakse ja kuidas võiks maailma paremaks muuta. Vahepeal põigatakse läbi laiskuse vallas maailmarekordite püstitajate linnast ja lõpetuseks leiab Rõnn Düff, et kahe otsaga küsimustel on üks ots alati jämedam. Kokkuvõtlikult jõuab ta otsusele, et maailma saab paremaks muuta ainult ennast paremaks muutes.

Tuld saab elus hoida

Muhe jutuvestja Heiki Vilep esitab meile haarava ja mängulise loo armastusest.
Ta kujutab armastust lõkendava tulena – inimlikult ehedate ja ülimalt võimsate tunnete elava substantsina, mis lõõmates nii põletab kui ülendab, soojendades ühendab ning kuhtudes lahutab. Nii paare, peresid kui kogukondi laiemalt.
Raamat on mõeldud eelkõige lastele, kuid ka täiskasvanutele pakub kirjatükk liigutavat ainest lähisuhete ja eluväärtuste üle mõtisklemiseks. Eriti vahva saaks olema väikeste ja suurte lugejate omavaheline arutlus raamatus toimuva üle!
Jutustatud lugu, nagu muinasjutud ikka, loob võimaluse siirduda armastuse ja selle tähenduste otsingul turvaliselt tegelikkuse unenäolisusse, kus kõik on võimalik. Samas, mitte suvaliselt, vaid seostatuna.
Me saame võimaluse siseneda koos vahvate tegelastega läbi seinaaugu täiskasvanute eraellu, nende kirglikesse vastasseisudesse ning armsatesse teineteise taasleidmistesse. Seikleme koos eaka, aga lapselikult leidliku, targa ja lõbusa kõigeteadlase Rõnn Düfi ja tema südikate ning uudishimulike väikeste sõprade Kafi ja Jufi kaaskonnas. Rõnn, mõistes armastuse habrast olemust, juhib kindlameelselt igas vanuses lugejat koos loo tegeleastega kaotatu leidmise riukalikul teekonnal.
Küllap me kõik, nii lapsed kui täiskasvanud, vajaksime mõnel hetkel leebe ja mõistva vanavanema suunamist. Südantsoojendav on leida end käesolevas raamatus vanaisalikult elukogenud Rõnn Düfi ja vanaemalikult salapärase nõiamoori maagiliste toimingute hoolivas ümbritsuses.
Sündmustiku kulgedes jõuame meelehärmi valmistavaid pettumusi lahendades lootuste täitumisele ning arusaamisele armastuse elususest tänu Rõnn Düfi teaduslikele tõikadele:

KÕIK PÕLEB
KÕIK EI PÕLE PÄRIS ÄRA
MÕNI ASI PÕLEB AEGLASEMALT
Ja lõpuks kõige olulisem tõdemus:
TULD SAAB ELUS HOIDA

Meelis Sütt
psühhoanalüütiline psühhoterapeut
psühhoanalüüsi kandidaat

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Nüffia 1., 2. ja 3. osa”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…